Datum: 27.03.2013

Vložil: Petra

Titulek: Velke DAKUJEM

Nasmu synovi doslova "vybuchol" atopicky ekzem v troch rokoch. Situacia vyvrcholila hospitalizaciou, ktora vsak nas problem nevyrieslia. Dosli sme do stadia, kedy nepomahali predpisane masticky a vylucenie klasickych alergenov zo stravy (citrusy, orechy, cokolada, kysle veci a pod.), ktore vsak nevylucuju lepok a mlieko. Potravinove testy vysli vsetky negativne.
Nasledovala dalsia hospitalizacia, syncek bol posiaty ekzemom od hlavy po paty. Par dni doma a lekari navrhovali dalsiu hospitalizaciu... Tak som si povedala A DOST!
Hladali sme alternativy. Vdaka Katke a jej trpezlivosti, ked som bola na vazkach, comu uverit, vdaka PRISNEMU dodrziavaniu hypoalergennej diety, sa koza nasho synceka UPLNE VYCISTILA.
Dnes fungujeme uz takmer rok na HA diete, je to jediny a velmi ucinny prostriedok, ktorym vieme kontrolovat atopicky ekzem. Postupne zavadzame do stravy potraviny. Tocime sa okolo lepku a bielkoviny kravskeho mlieka, ktore nam pravdepodobne sposobuju najvacsie problemy.

Maminy, budte trpezlive, drzte sa PRISNE Katkinych pokynov, nestoji to vela, len odhodlanie, doveru a vieru, ze tym mozete pomoct svojmu dietatu! Za pokus nic nedate.

Katke patri nase velke DAKUJEM, neviem si predstavit, ako by sme sa dnes trapili, keby sme nasledovali iba pokyny lekarov.

Len pre ilustraciu: ked som lekarovi pred rokom oznamila, ze drzime prisnu dietu, po tyzdni dodrziavania, pozrel sa na telo mojho syna, este stale posiate ekzemom a povedal mi, ze zlozky, ktore sme zo stravy vylucili, su pre jeho vyvoj dolezite a ich vylucenie zjavne nepomaha, tak nevidi zmysel v tom pokracovat... Stacilo vydrzat a uz po mesiaci bola situacia uplne ina...

Přidat nový příspěvek